Mon 02/18/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
, T.B.D. 8:15a 9:45a  >AA Travel> Bantam Minor 14U Tournament  Semi Final -Gilmour Academy Tier 1 / Cleveland Heights Tier 2  WM 
9:40a 9:50a  >AA Travel> Peewee Major 12U Tournament PYH 11U CHILBERT Semi-Final Tier 1 Alpha   CW 
Bridgewater, Sports/Ice Arena 7:00a 9:00a  >AAA Travel> TB Midget 16U Showcase Seacoast Spartans Rink 2  DG 
Buffalo, Harbor Center 8:15a 9:30a  >AAA Travel> Squirt Major 10U Tournament Amherst AAA Presidents Weekend Outdoor Classic (Buffalo) (3rd vs 2nd Seed)  CP 
Cleveland Heights, Community Center 1:00p 2:30p  >AA Travel> Bantam Minor 14U Tournament Youngstown Phantoms Tier 2 Championship Game  WM 
Fairport, Village Sports 6:00p 7:15p  >AAA Travel> Squirt Major 10U Practice    LC 
7:30p 8:00p  >AAA Travel> Squirt Major 10U Off-Ice Training  Special Olympics talk moved to Tuesday   CP 
Marlborough, NE Sports Center 7:50a 9:20a  >AAA Travel> Peewee Minor 12U Game Boston Bandits Rink 8  MP 
11:30a 1:00p  >AAA Travel> Peewee Minor 12U Game TBD Championship Game on Rink 3; if applicable   MP 
Bill Grays Iceplex 1 5:00p 6:00p  >Empire Conference> Squirt Red - MacKenzie Practice  sharing  LC 
5:00p 6:00p  >Empire Conference> Mite White - Johnson Practice  sharing  LC 
7:30p 8:30p  >AA Travel> Peewee Major 12U Practice    LC 
Bill Grays Iceplex 2 7:10p 8:10p  >AAA Travel> Peewee Minor 12U Clinic    LC 
8:10p 9:10p  >AAA Travel> TB PeeWee Major 12U Clinic    LC 
Bill Grays Iceplex 3 8:00p 9:00p  >AA Travel> Bantam Minor 14U Practice  *practice start time is 8 pm. Not 8:30*  LC 
 Tue 02/19/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Fairport, Village Sports 7:45p 9:00p  >AAA Travel> Peewee Minor 12U Practice    LC 
Bill Grays Iceplex 2 6:30p 7:30p  >Empire Conference> Mite Blue - Carpenter/Ottina Practice Mite Blue Girls - Collins/Herman 3 Blue teams sharing  LC 
6:30p 7:30p  >Empire Conference> Mite Blue - MacKenzie/Shand Practice  3 Blue teams sharing  LC 
7:30p 8:30p  >Empire Conference> Bantam - Buxton Practice  full ice  LC 
Bill Grays Iceplex 3 5:30p 6:30p  >AAA Travel> Squirt Major 10U Practice    LC 
7:00p 8:30p  >AAA Travel> TB PeeWee Major 12U Practice  730-830  DC 
Bill Grays Iceplex 4 6:10p 7:10p  >Empire Conference> Peewee Red - Pouthier Practice  sharing  LC 
6:10p 7:10p  >Empire Conference> Squirt Blue - Korn Practice  sharing  LC 
7:10p 8:10p  >Empire Conference> Midget - Smith Practice  sharing  LC 
7:10p 8:10p  >Empire Conference> Bantam - D'Arcy Practice  sharing  LC 
 Wed 02/20/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bill Grays Iceplex 3 8:00p 9:30p  >AAA Travel> TB Midget 16U Practice    LC 
8:00p 9:30p  >AAA Travel> TB Midget 15U Practice    KK 
Bill Grays Iceplex 4 5:10p 6:10p  >Empire Conference> Squirt Red - MacKenzie Practice  sharing  LC 
5:10p 6:10p  >Empire Conference> Mite White - Johnson Practice  sharing  LC 
Rochester, Paul Louis Arena (SIR) 5:00p 6:15p  >AAA Travel> Squirt Major 10U Practice  **lost ice at iceplex, moved to PLA**  LC 
7:30p 8:45p  >AAA Travel> Peewee Minor 12U Practice  **lost ice at iceplex, moved to PLA**  LC 
 Thu 02/21/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Fairport, Village Sports 7:15p 8:15p  >AAA Travel> TB PeeWee Major 12U Practice    LC 
8:15p 9:15p  >AA Travel> Bantam Minor 14U Practice    LC 
Bill Grays Iceplex 1 5:00p 6:00p  >Empire Conference> Mite Blue - Carpenter/Ottina Practice Mite Blue Girls - Collins/Herman 3 Blue teams sharing  LC 
5:00p 6:00p  >Empire Conference> Mite Blue - MacKenzie/Shand Practice  3 Blue teams sharing  LC 
6:00p 7:00p  >AA Travel> Peewee Major 12U Practice    LC 
7:00p 8:00p  >Empire Conference> Peewee Red - Pouthier Practice  lost ice for playoffs  LC 
7:00p 8:10p  >Empire Conference> Squirt Blue - Korn Practice  lost ice for playoffs  LC 
8:00p 9:00p  >Empire Conference> Midget - Smith Practice  lost ice for playoffs  LC 
8:00p 9:00p  >Empire Conference> Bantam - D'Arcy Practice  lost ice for playoffs  LC 
Scottsville, Scottsville Ice Arena 6:45p 8:00p  >Empire Conference> Peewee Red - Pouthier Playoff Game Perinton - Toscano Empire Peewee Red Semi-Final: #1 seed vs #4 seed  MD 
 Sat 02/23/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Buffalo, Bud Bakewell Arena 12:00p 1:30p  >AAA Travel> Peewee Minor 12U Game West Seneca   MP 
Canandaigua, Civic Center 3:30p 5:00p  >Empire Conference> Bantam - D'Arcy Playoff Game Perinton - Stantz Empire Bantam Upper Semi-Final: #2 seed (RYH) vs #3 seed (PYH)  JS 
6:30p 7:30p  >Empire Conference> Bantam - Buxton Playdowns TCYH-Golden Eagles   SC 
Bill Grays Iceplex 2 7:00p 9:00p  >AAA Travel> TB Midget 15U Game Selects Academy   KK 
Webster, Webster Arena 11:00a 12:30p  >Empire Conference> Midget - Smith Playdowns Webster   MW 
7:05p 8:35p  >Empire Conference> Midget - Smith Playdowns Tri County Need to be ready to play 30 min before game   MW 
 Sun 02/24/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Niagara Falls, Dwyer Arena 10:45a 11:55a  >Empire Conference> Peewee Red - Pouthier Non-League Game Niagara Jr. Purple Eagles (MOHL)   MD 
Bill Grays IcePlex 12:30p 1:30p  >Empire Conference> Mite Blue - MacKenzie/Shand Game Perinton Youth - Coleman   CM 
Bill Grays Iceplex 1 9:45a 11:00a  >AAA Travel> Squirt Major 10U Game Utica Comets Game 1 Double Header (2007 Comets)  CP 
10:00a 12:00p  >AAA Travel> TB Midget 15U Game Selects Academy   KK 
2:00p 3:15p  >AAA Travel> Squirt Major 10U Game Utica Comets Game 2 Double Header (2007 Comets)  CP 
Bill Grays Iceplex 3 11:00a 12:30p  >AAA Travel> Peewee Minor 12U Game Rome 06s   MP 
12:30p 1:20p  >Empire Conference> Mite Blue Girls - Collins/Herman Game Webster Moved from 2/10  MS 
2:00p 3:30p  >AAA Travel> Peewee Minor 12U Game Rome 06s   MP 
Rochester, Lakeshore East 8:00a 9:15a  >AA Travel> Peewee Major 12U Playoff Game MCYH PW Mixed Green Semi-Final  CW 
4:30p 5:45p  >AA Travel> Peewee Major 12U Championship Game High Vs Low remaining seeds PW Mixed Green Championship  CW